Novinky

e-mailem |rss |archiv

 29.04.2018 20:57:48
Úprava všeobecných podmínek reflektující pokyny k ochraně osobních údajů dle směrnic GDPR.

 27.02.2013 05:48:54
Upgrade PHP5.3 na 5.3.22..více »

 17.10.2012 06:33:52
Odstávka webového serveru..více »

 01.02.2012 17:01:19
Sleva domén CZ, EU a SK Od 1.2.2012 zlevňujeme poplatky za domény a to: .CZ - 155,- Kč bez DPH. 186,- Kč/rok. .EU - 145,- Kč bez DPH. 174,- Kč/rok. .SK - 420,- Kč bez DPH. 504,- Kč/rok.

 19.07.2011 12:33:02
V 12:40 proběhne restart server emanuel a to z důvodu neodcházejících emailů z PHP.

Tipy, triky, vtípky a citáty

Vaše doména je obrazem (spoluvytváří identitu) Vaší prezentace. Před registrací tedy dobře zvažte, zda je budoucí doména výstižná, transparentní, dobře zapamatovatelná.
...a taky zda je volná.

Webhosting pro CMS a jejich podpora.

Joomla

Předpřipravená instalace: Ano

Počet souborů: cca 5 200

Joomla! je jedním z nejvýkonnějších Open Source Content Management Systems (CMS). Používá se po celém světě, od jednoduchých webových stránek až po komplexní podnikové aplikace. Joomla! se snadno instaluje, snadno udržuje a je to spolehlivý systém.

stars is 5

Magento

Předpřipravená instalace: Ano

Realizace grafické šablony: Ano

Počet souborů: cca 10 100

stars is 5

CMS Made Simple

Předpřipravená instalace: Ano

Realizace grafické šablony: Ano

Počet souborů: cca 2 900

stars is 4

WordPress

Předpřipravená instalace: Ano

Realizace grafické šablony: Ano

Počet souborů: cca 850

stars is 4

Drupal

Předpřipravená instalace: Ano

Počet souborů: cca 600

stars is 4

Typo3

Předpřipravená instalace: Ne

stars is 3

Software a používané verze multihostingu a webhostingu

Multihosting mam-web.cz / Důležité odkazy multihostingu / Software a používané verze 

 • Linux kernel  (?)
 • Apache 2.2.X (?)
 • PHP 5.X (?)
 • Zend Optimizer  (?)
 • Zend Accelerator  (?)
 • qmail  (?)
 • Qmail-Scanner  (?)
 • Clam AntiVirus  (?)
 • SpamAssassin  (?)
 • qmailAdmin  (?)
 • vpopmail  (?)
 • MySQL 5.1.X (?)
 • PostgreSQL  (?)
 • ProFTPD  (?)
 • AWStats  (?)
 • SquirrelMail  (?)
 • phpMyAdmin  (?)
 • phpPgAdmin  (?)
 • ImageMagick  (?)
 • OpenSSH  (?)
 • OpenSSL  (?)

Linux kernel  ^

Jádro operačního systému Linux (kernel) je základní částí programového vybavení. Spravuje hardwarové zdroje počítače (procesor, paměť) a poskytuje jejich služby dalším programům.

Apache 2.2.X ^

Nová řada webového serveru Apache oproti předchozím verzím podporuje vlákna (angl. threads), umožňuje serveru zpracovávat i jiné protokoly než jen HTTP, má jiné API, podporu IPv6. O nové funkce byly rozšířeny i serverové moduly, některé moduly jsou zcela nové, mezi nimi např. modul poskytující podporu pro WebDAV. Kompletní seznam novinek lze nalézt na stránce Overview of new features in Apache 2.2.

PHP 5.X ^

Nová pátá řada skriptovacího jazyka PHP přináší mnoho novinek a to nejen v podobě nových knihoven, ale i v podobě změn v samotném programovacím jazyku. PHP je poháněno novým jádrem nazvaným Zend Engine II s novým objektovým modelem a s podporou výjimek. Je také kompletně přepracována podpora XML, Web Services, MySQL a Streams.

Zend Optimizer  ^

Tento produkt umožňuje na serveru provozovat PHP skripty zakódované pomocí Zend Encoderu nebo pomocí Zend SafeGuard Suite. Zároveň, díky různým optimalizacím, urychluje provádění PHP skriptů.

Zend Accelerator  ^

Základ Zend Acceleratoru vychází z produktu Zend Performance Suite, proto se také někdy nazývá jako ZPS - Accelerator Edition. Accelerator, jak již název napovídá, urychluje provádění PHP skriptů a to tak, že si ukládá zkompilovanou podobu skriptu, tím pádem není třeba při každém požadavku analyzovat a zkompilovat daný skript.

qmail  ^

qmail je poštovní server, který je znám pro svoji bezpečnost, rychlost a jednoduchost. qmail zajišťuje odesílání a příjem emailových zpráv, jejich doručení uživatelům a případné přeposílání.

Qmail-Scanner  ^

Tento doplněk pro qmail umožňuje poštovnímu serveru kontrolovat průchozí emailové zprávy pomocí různých programů jako jsou antivirové či antispamové filtry, či filtrovat zprávy podle výskytů konkrétních příloh nebo předmětů zpráv.

Clam AntiVirus  ^

Tento antivirový program je primárně určen pro kontrolování emailových zpráv v poštovních serverech, dá se však využít i jako obyčejný antivir, kdy se kontrola provádí na uživatelův pokyn či jako on-access scanner, kdy kontrola probíhá automaticky při pokusu otevřít nějaký soubor. Virová databáze je udržována aktuální, je vytvářena několikrát denně.

SpamAssassin  ^

SpamAssassin je program, který filtruje emailové zprávy na základě mnoha pravidel a podle celkového výsledku jednotlivých testů určí, zda zpráva je spam či nikoliv. Obsahuje téľ statistický, tzv. bayesian, samoučící se filtr. Program se dá konfigurovat, je např. moľné vypnout kaľdý test nebo pouze upravit váhu jeho výsledku.

qmailAdmin  ^

Tento balík poskytuje webové rozhraní pro správu emailových účtů. Umožňuje vytvářet a mazat emailové schránky, konference a aliasy, nastavovat automatické odpovědi a zapnout antispamový filtr.

vpopmail  ^

vpopmail je balík programů, které slouží ke správě virtuálních domén a poštovních účtů na poštovním serveru. Tyto programy spolupracují s poštovním serverem qmail.

MySQL 5.1.X ^

Nová vývojová řada oblíbeného databázového serveru, definice oproti předchozím verzím je uzivatelsky definované trigrers a procedury.

PostgreSQL  ^

Další z řady oblíbených SQL databázových serverů. Počtem funkcí a možnosti předčí některé své konkurenty, splňuje velkou část z SQL-92 normy, ale server není tolik znám a rozšířen.

ProFTPD  ^

Server ProFTPD je modulární, vysoce konfigurovatelný FTP server. Slouží pro přenos souborů z počítače na server a obráceně. Program zpracovává základní FTP příkazy a díky modulům je možné doplnit podporu např. pro šifrované (SSL/TLS) přenosů.

AWStats  ^

Tento nástroj slouží pro generování a zobrazování informací o návštěvnosti webových stránek. Poskytuje informace o návštěvnících, o jejich prohlížečích, vypisuje použitá klíčová slova, která byla zadána do vyhledávačů a další věci, které je třeba vědět o návštěvnících webu. Statistiky se vytvářejí jednou denně, ale je možné je aktualizovat kdykoliv ručně.

SquirrelMail  ^

SquirrelMail je program, tzv. webmail, který dovoluje odesílat a číst došlou poštu bez nutnosti použít klasický poštovní program. Je tedy možné prohlížet zprávy odkudkoliv, kde je k dispozici nějaké připojení k Internetu. SquirrelMail dodržuje standardy pro vytváření a posílání emailových zpráv, podporuje adresáře kontaktů a složky pro třídění zpráv. Díky rozšířením je možné přidat například podporu pro elektronický podpis a šifrování.

phpMyAdmin  ^

Tento nástroj umožňuje spravovat MySQL databázi pomocí webového prohlížeče. Umí vytvářet, mazat a měnit databáze a tabulky, spouštět SQL příkazy, exportovat a importovat data z a do různých formátů.

phpPgAdmin  ^

phpPgAdmin je program pro správu PostgreSQL databází. Umožňuje pracovat s tabulkami, databázemi, pohledy, funkcemi, reporty a podporuje i další vlastnosti PostgreSQL serveru. Umí provádět SQL příkazy, exportovat a importovat data.

ImageMagick  ^

Tato kolekce programů obsahuje potřebné nástroje pro zpracování obrázků ve formátech JPEG, PNG, GIF, TIFF a dalších. Výčet operací, které je možné provádět zahrnuje např. změnu velikosti obrázků, jejich otáčení, aplikování různých efektů a konverzi do jiných formátů.

OpenSSH  ^

OpenSSH je implementací SSH protokolu. Používá se pro vzdálené připojování k počítačům a serverům a pro přenos souborů mezi nimi pomocí SCP a SFTP.

OpenSSL  ^

Tento balík nástrojů slouží k vytváření certifikátů pro použití v šifrovaných (SSL/TLS) přenosech. Prostřednictvím knihoven také poskytuje šifrovací funkce ostatním programům a tvoří tak jádro pro zabezpečené přenosy webových stránek či pro přenosy souborů pomocí FTP.